Transkrypcja nagrań, jako sposób pracę

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się szukanie pracy oraz zarabianie w Internecie. Dla osób dobrze władających językiem polskim (ale również innym językami),ciekawym sposobem na pracę jest copywriting, pisanie artykułów na blogi, czy też transkrypcja nagrań (ręczna lub wspomagana programem komputerowym).

Transkrypcja nagrań, jako sposób pracę Nie każdy jednak może zajmować się transkrypcją. Ręczne przepisywanie nagrań wymaga kilku kluczowych cech. Pisanie poprawną polszczyzną często nie wystarcza, potrzebny jest również dobry słuch oraz pewnego rodzaju wrażliwość, na to co usłyszymy.

Transkrypcja nagrań wymaga bowiem dużej dozy cierpliwości, szczególnie jeśli nagranie jest słabej jakości. Możemy co prawda odmówić wykonania takiego zlecania, jednak są one często lepiej płatne. Należy zwrócić uwagę także na problemy etyczne, jakie może postawić przed nami przepisywanie nagrań.

Mogą się trafić nagrania poufne, których nie możemy rozpowszechniać, a które mogą nas w pewien sposób obciążać psychicznie (tak może być choćby w przypadku nagrań z rozpraw sądowych).