Transkrypcja nagrań – co to jest i na czym polega?

Transkrypcja nagrań, nazywana też przepisywaniem nagrań to proces, polegający na wykonywaniu odpisu tekstu znajdującego się na nagraniach dźwiękowych różnych rodzajów (zarówno video jaki i audio). Najprostszym sposobem transkrypcji nagrań jest własnoręczne przepisanie nagrań, który usłyszymy podczas dokonywania transkrypcji.

Każdy z nas choć raz w życiu własnoręcznie przeprowadzał transkrypcję, zapisując zabawny dialog z filmu, mądre słowa usłyszane od przyjaciela czy też tekst piosenki. Obecnie większość utworów muzycznych łatwo można znaleźć na stronach internetowych, właśnie dzięki wykorzystaniu na szeroką skalę procesu transkrypcji.

Ponieważ własnoręczne przepisywanie nagrań może być bardzo czasochłonne w wypadku gdy mamy do czynienia z dużą ilością materiału lub po prostu długim nagraniem, powstają różne programy i aplikacje, które możemy wykorzystać do transkrypcji.

Dzięki nowej technologii i coraz bardziej złożonymi programom, możemy cieszyć się z dobrodziejstw jakie daje nam możliwość elektronicznego przepisywania danych.

 

Tagi: transkrypcja nagrań, transkrypcja nagrań usługi, przepisywanie nagrań sądowych, przepisywanie e protokołów